Od 16 stycznia 2024 roku Piotr Żak jest pełniącym obowiązki Prezesa Zarządu Telewizji Polsat. Pozostaje jednocześnie Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej. Rada Nadzorcza uznała, że jest to najlepsza decyzja dla przyszłości i rozwoju Telewizji Polsat. Osoby znające sytuację w grupie i analitycy uważają, że będzie on nowym prezesem całej Grupy Cyfrowy Polsat. Od 2019 roku stanowisko szefa stacji sprawował Stanisław Janowski, który teraz zasili rady nadzorcze Telewizji Polsat i Polsat Media. Zajmie się tam nadzorowaniem obszaru związanego z rynkiem reklamowym.
MAP reaguje na doniesienia w sprawie Totalizatora Sportowego
Cyfrowy Polsat i Polkomtel (Grupa Polsat Plus) tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza. Akcje spółki są notowane na GPW od 2008 r.; spółka wchodzi w skład indeksu WIG20. W Polsacie w zeszłym roku nadeszły pierwsze zmiany, Decyzje decyzji Fed były przestraszone na rynku ropy, ale nie przez długi czas kiedy odświeżeniem programów stacji zajął się Edward Miszczak. Teraz z kolei rada nadzorcza telewizji podjęła decyzję o zmianie prezesa. Okazało się, że stanowisko objął młodszy syn Zygmunta Solorza-Żaka, Piotr Żak. W ostatnich latach Piotr Żak wszedł do rad nadzorczych wielu spółek z holdingu Zygmunta Solorza, m.in.
– Zarówno w Polkomtelu (sieć Plus), Cyfrowym Polsacie (Polsat Box), Netii, Interii, a także spółek energetycznych. Doskonale zna telewizję Polsat, Grupę Polsat Plus i kompleksowo cały biznes – czytamy w oficjalnym komunikacie stacji. Jedni uważają, że to ekspert i sprawdzi się na nowym stanowisku, a inni spekulują, że jego awans związany jest bezpośrednio ze stanowiskiem jego ojca.
Od wartburgów po polską “Sukcesję”. Tak swoje imperium budował Zygmunt Solorz
Gdy Tobias Solorz przekazywał prezesurę Mirosławowi Błaszczykowi tłumaczono, że spółkami z grupy będą zarządzać sprawdzeni menedżerowie. – Nadszedł czas kolejnych, zaplanowanych na wiele lat wyzwań dla grupy. Dlatego razem z Tobiasem oraz Piotrem będziemy wspólnie nadzorować realizację długofalowej strategii z poziomu właścicielskiego. Zarządzanie spółkami grupy powierzymy sprawdzonym menedżerom – mówił Zygmunt Solorz.
Z o.o., a od listopada 2020 roku także w radzie nadzorczej Grupy Interia.pl Sp. W maju 2021 roku został powołany do rady nadzorczej Asseco Cloud Sp. Od grudnia 2021 roku pełni funkcje nadzorcze w wybranych spółkach celowych należących do Port Praski Sp. W marcu 2022 roku został powołany do rady nadzorczej ZE PAK S.A. Od stycznia 2023 roku zasiada w radach nadzorczych spółek Interia.pl, Liberty Poland, InterPhone Service oraz PAK-Polska Czysta Energia. Piotr Żak jest związany z Grupą Polsat Plus od wielu lat, od 2016 roku wchodzi w skład Rady Nadzorczej Telewizji Polsat. Wchodzi również w skład rad nadzorczych wszystkich najważniejszych spółek w całej Grupie Polsat Plus – zarówno w Polkomtelu (sieć Plus), Cyfrowym Polsacie (Polsat Box), Netii, Interii, a także spółek energetycznych.
Za fuzje i przejęcia w Haitong Bank w Polsce. Specjalistyczny serwis informacyjny poświęcony przede wszystkim rynkowi mediów – Wirtualne Media – trafił do grupy Wirtualnej Polski. Szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez uprzedniej, wyraźnej zgody Ringier Axel Springer Polska sp. Wyjątek stanowią sytuacje, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Przez minione 12 miesięcy akcje firmy staniały na giełdzie o 39 proc., a w ciągu dwóch lat – o 62 proc. We wtorek na zamknięciu sesji jej kurs zanotował historyczne minimum – 11,29 zł, przekładające się na 7,22 mld zł kapitalizacji.
Bezpieczeństwa z Uniwersytetu Rzeszowskiego, były oficer wojska polskiego. Na szybki stacjonarny internet zwiększamy wydatki mocniej niż na inne usługi telekomunikacyjne. Zyskują giganci, a małe lokalne firmy tracą rynek. Do TOP10 dostawców trafił Starlink Elona Muska – nowe dane. Nowy etap inwestycji nad Wisłą, liczący blisko 1,3 tys.
– Tobias wspierał mój pomysł na inwestycję w Polkomtel, co było początkiem pierwszej w Polsce Dems spalił setki milionów na nieudanych kampaniach senackich i być może nawet na świecie firmy, która łączy media i telekomunikację. Była to moja wizja, którą Tobias jako Prezes Zarządu całej Grupy Polsat skutecznie realizował przez ostatnie siedem lat. Otrzymał też ode mnie zadanie konsolidacji różnych biznesów grupy w trudnym i wymagającym konkurencyjnie otoczeniu, pod silną presją finansową – powiedział Zygmunt Solorz. Zygmunt Solorz kilka lat temu podjął próbę przekazania zarządzania grupą potomkom.
iPhone 16 dostępny w Plusie
- Stanisław Janowski przejdzie do rad nadzorczych Telewizji Polsat i Polsat Media.
- Firmy należące do prezesa Solorza inwestują w fotowoltaikę, produkują autobusy na wodór, a stowarzyszenie “Czysta Polska” zachęca do dbania o środowisko.
- Od 2014 roku prowadzi działalność biznesową w Polsce w zakresie między innymi budowania i wpierania przedsięwzięć typu start-up.
Jak czytamy w oficjalnym komunikacie stacji, RN uznała, że jest to “najlepsza decyzja dla przyszłości i rozwoju Telewizji Polsatu”. Piotr Żak to drugi syn Zygmunta Solorza, którzy przejmuje zarządzanie czołową spółką z jego holdingu. W 2011 roku Tobias Solorz dołączył do zarządu Polkomtelu, w lutym 2014 roku Po Dokonaniu Inwestycji – Fakty Musisz Wiedzieć został jego prezesem, a w grudniu 2015 roku objął funkcję prezesa Cyfrowego Polsatu.
Janowski prezesem Telewizji Polsat był od wiosny 2019 roku. W zarządzie spółki pozostają Adam Nowe, Janusz Pliszka, Katarzyna Wyszomirska i powołany na początku ub.r. Edward Miszczak, dyrektor programowy nadawcy. Dzisiaj Polsat to 39 kanałów, które każdego dnia ogląda 30 mln Polaków. – “Interwencja”, “Państwo w Państwie” to są wizje prezesa.
Stanisław Janowski, pełniący dotychczas funkcję prezesa, wejdzie w skład rad nadzorczych Telewizji Polsat i Polsat Media, w których będzie nadzorował obszar związany z rynkiem reklamowym. Piotr Żak jest związany z Grupą Polsat Plus od wielu lat, od 2016 r. Wchodzi w skład rady nadzorczej Telewizji Polsat.
– Od samego początku pomaganie było rzeczą ogromnie ważną dla naszego prezesa – wspomina Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat. – Przez minione 12 lat pracowałem w biurze reklamy Telewizji Polsat, współpracowałem z Zygmuntem Solorzem oraz Zarządem Telewizji Polsat. Nadajemy dzisiaj ponad 30 kanałów i jesteśmy obecni w każdym istotnym segmencie widowni telewizyjnej. Polski kontent jest najważniejszy i będziemy go rozwijać, podobnie jak współpracę w ramach Grupy, aby maksymalnie wykorzystać możliwe synergie – powiedział Stanisław Janowski. Mirosław Błaszczyk jest związany z biznesem Zygmunta Solorza od kilkudziesięciu lat, od samego początku jego działalności.
Od marca 2016 roku zasiada w radzie nadzorczej Telewizji Polsat Sp. Z o.o., czołowego nadawcy na polskim rynku telewizyjnym. W kwietniu 2019 roku został powołany do rady nadzorczej Polkomtel Sp. Od lipca 2020 roku zasiada w radach nadzorczych Asseco Poland S.A.
Wielki kryzys Polsatu. „Spór jest poważny”
– Rada nadzorcza uznała, że jest to najlepsza decyzja dla przyszłości i rozwoju Telewizji Polsat – uzasadniono. Podkreślono, że Piotr Żak „doskonale zna Telewizję Polsat, Grupę Polsat Plus i kompleksowo cały biznes”. Telewizja Polsat, kontrolowana przez grupę Cyfrowy Polsat (inaczej Polsat Plus) ma nowego prezesa. Rada nadzorcza stacji powierzyła tę rolę 16 stycznia Piotrowi Żakowi, młodszemu synowi Zygmunta Solorza. Jednocześnie poinformowano, że dotychczasowy szef stacji – Stanisław Janowski – przejdzie do rad nadzorczych Telewizji Polsat i Polsat Media. Ma nadzorować obszar związany z rynkiem reklamowym, którym niegdyś zawiadował.
Comment closed!